در پرداختن به شهیدان انقلاب غفلت تاریخی شکل گرفته است

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، علیرضا اشرفی نصب اظهار کرد: از یک سال و نیم قبل ثبت و ضبط خاطرات این شهید را آغاز کردم. کتاب علی اکبر زندگینامه شهید ۲۲ ساله با نام علی اکبر علی‌آبادی است که در جریان راهپیمایی قبل انقلاب به شهادت می‌رسد.
اشرفی نصب در ادامه گفت: زمانی که این افراد شهید شده بودند چندین سال از شهدای دفاع مقدس عقب‌تر یود به همین دلیل منابع نسبت به شهدای جنگ کمتر در اختیار داشتم و کار را بسیار سخت کرده بود.
وی افزود: ثبت و ضبط خاطرات شهدای انقلاب در اولویت است چرا که این شهدا زودتر از شهدای جنگ به درجه رفیع شهادت نائل شده بودند و ارگان های فرهنگی باید به این شخصیت ها بیشتر می پرداختند اما متاسفانه بعد از گذشت ۳۸ تعداد محدودی، زندگی این شهیدان را ثبت کردند.
وی با بیان اینکه مسئولین در پرداختن به اولویت مسائل فرهنگی دچار مشکل هستند؛ افزود: این فاجعه است که یک نوجوان ایرانی نام ستارگان فوتبال را در کشورهای بیگانه بداند و آن‌ها را الگوی خود بداند اما نام قهرمانان شهید وطن خود را نداند و از آن‌ها منش، روش و سیره و زندگی آن‌ها آگاهی نداشته باشد.
اشرفی نصب با بیان اینکه گام نخست ثبت و ضبط خاطرات شهدا است و در مراحل بعدی باید سراغ ساخت فیلم سینمایی، نمایشنامه و .. برویم؛ عنوان کرد: اگر ۲۰ سال قبل به این شهدا می‌پرداختیم الان می توانستیم به عنوان الگوی موفق به جامعه جوان معرفی کنبم.
وی با اشاره به کتاب های منتشر شده خود گفت: کتاب «دوستدار خمینی» در مورد زندگی آیت‌اله خزعلی یکی از پیامداران انقلاب اسلامی و کتاب «قندان‌های همیشه پر» چهل روایت از مبارزات مردم مبنی بر زنده نگه داشتن روضه خوانی در عصر رضا شاه و کتابی در مورد حضرت زهرا (س) در ۲۷ روایت پرده هایی اززندگی اجتماعی حضرت را روایت کرده است از جمله کتاب های من است.
وی در ادامه بیان کرد: زندگینامه شهدای ترور و یک کتاب هم در مورد شهید شوشتری از جمله کتاب‌هایی است که هنوز به چاپ نرسیدند.
نویسنده کتاب «علی اکبر» بیان کرد: متاسفانه ما نتوانستیم ارزش‌های این انقلاب را به نسل جدید منتقل کنیم؛ مراکز فرهنگی باید در اولویت‌های خود تجدید نظر داشته باشند.