کتاب جلوه عشق به اهل بیت (علیه السلام) منتشر شد

«جلوه عشق» شاعران شیعه و اهل تسنن به خاندان پاک اهل بیت(ع) از سوی انتشارات بوی شهر بهشت منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد، رئیس امور انتشارات بوی شهر بهشت، کتاب و کتابخانه ها در این باره گفت: همزمان با ایام فاطمیه مجموعه اشعار منتخب در نخستین کنگره شعر اهل بیت (ع) با عنوان «جلوه عشق» منتشر شد، این کتاب نمادی از ارادات و محبت شاعران مسلمان شیعه و اهل تسنن به ائمه اطهار(ع) است. سیدمهدی جوادپور افزود: کتاب «جلوه عشق» در قطع رقعی در ۱۵۰ صفحه با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه چاپ و روانه بازار شده است.
وی با اشاره به اشعار شاعران توانمند خراسانی در این کتاب گفت: اشعار بیش از ۳۰ شاعر معاصر در «جلوه عشق» که در مدح و رثای خاندان با کرامت اهل بیت(ع) سروده شده یکی از ویژگی های بارز این کتاب است.
جوادپور با اشاره به ایام دهه فاطمیه گفت: «اشک غربت» نام یکی از سروده های سید روح الله موید در کتاب جلوه عشق که تقدیم به مادر سادات علیها سلام کرده در قسمتی از آن آمده است:
خورشید شرم می کند از کوی فاطمه
مهتاب هم ندیده به شب روی فاطمه
بوئید سینه ی گل خود را رسول و گفت
عطر بهشت میوزد از سوی فاطمه
علامه ی امینی آن مرد بی نظیر
گفتا به مدح نکهت مینوی فاطمه
در حیرتم که فاطمه را بوی جنت است
یا روضه ی بهشت دهد بوی فاطمه
باید که مخفی از همه باشد لیال قدر
چون گمشده به لیله ی گیسوی فاطمه
شایان ذکر است، علاقه مندان به شعر و ادب می توانند برای تهیه کتاب «جلوه عشق» با حضور در مراکز فروش انتشارات بوی شهر بهشت در فروشگاه های پاتوق کتاب واقع در خیابان آیت الله بهجت، بوستان کتاب و فروشگاه شهرکتاب واقع در چهارراه ابوطالب و همچنین به صورت غیر حضوری از طریق سایت انتشارات بوی شهر بهشت به آدرس nbehesht.ir اقدام کنند.