۱۰عنوان کتاب با موضوع شهدای انقلاب اسلامی در مشهد رونمایی شد

۱۰ عنوان کتاب با موضوع شهدای انقلاب اسلامی و نیز کتاب عکس وقایع انقلاب در مشهد رونمایی شد.
مدیر فرهنگسرای غدیر شهرداری مشهد، در خصوص این کتاب‌ها به خبرنگار روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، گفت: ۹ عنوان از این کتاب‌ها که توسط پژوهشگران و نویسندگان جوان گردآوری، تهیه و تدوین شده مربوط به زندگی و سیره شهدای انقلاب اسلامی مشهد شامل ‘شهیدان محمدعلی حنایی، علی‌اکبر علی‌آبادی، مهری زارع، فاطمه امیری بیرجندی، علی‌ اکبرد هنوی، جواد نباتی مقدم، بتول چراغچی، سیدرضا کامیاب و حسین آستانه پرست’ است.
حسن سلطانی ادامه داد: در کنار این ۹ عنوان کتاب، عکسهای محمد‌رضا عطایی عکاس انقلاب در مشهد نیز در مجموعه ای گردآوری و رونمایی شد. حسن سلطانی افزود: همچنین در مراسم امشب کتاب مربوط به خاطرات محله چهنو شهر مشهد رونمایی شد.
او با بیان اینکه مشهد ۱۸۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است افزود: تاکنون کتابی در زمینه این شهدای والامقام انقلاب اسلامی نگاشته نشده اما امیدواریم این حرکت آغازی برای نهضت تاریخ نگاری انقلاب اسلامی در مشهد به ویژه زندگی شهدا و و حماسه‌آفرینی آنان باشد.
همچنین در این مراسم از رمضانعلی شاکری نویسنده کتاب ‘انقلاب اسلامی در مشهد’ که نخستین کتاب تاریخ انقلاب در این شهر است و در سال ۱۳۵۸ به رشته تحریر درآمده و نیز شماری از خانواده شهدا تقدیر شد.