پنجمین دوره مسابقات کتاب‌خوانی «همه با هم بخوانیم» در مشهد برگزار می‌شود

رئیس امور انتشارات کتاب و کتاب‌خانه‌های سازمان فرهنگی، تفریحی شهرداری مشهد از برگزاری پنجمین دوره مسابقات کتاب‌خوانی «همه با هم بخوانیم» در این شهر خبر داد.

سید مهدی جوادپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در مشهد، از برگزاری پنجمین دوره مسابقات کتاب‌خوانی «همه با هم بخوانیم» در این شهر خبر داد و گفت: ۱۱ کتاب منبع این دوره از مسابقات معرفی شده که قیمت هر کتاب، ۲ هزار تومان بوده و در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه این دوره از مسابقات از ۳ خرداد آغاز شده که  تا ۱۵ شهریور ماه امسال ادامه دارد، افزود:  ۴۰۵ جایزه در مجموع به ارزش ۳۷ میلیون تومان به برندگان در قالب‌هایی مانند پنج جایزه یک میلیون تومانی و ۱۱۰ جایزه هفتگی برنامه‌ریزی شده‌ و اهدا می‌شود.

رئیس امور انتشارات کتاب و کتاب‌خانه‌های سازمان فرهنگی، تفریحی شهرداری مشهد شرکت‌کنندگان ادامه داد: شرکت‌کنندگان بسته به علاقه خود می‌توانند هر تعداد از این کتاب‌ها  در حوزه‌های کودک و نوجوان، خانواده و تربیت فرزندان  را مطالعه کنند و پاسخ‌های خود را با استفاده از برگه‌های پاسخ‌نامه یا از طریق ارسال پیامک و تلگرام به‌دست مسؤولان جشنواره برسانند.

جوادپور از تلاش برای جذب همه گروه‌های سنی و سلیقه‌های مختلف به جشنواره یاد کرد و گفت: حوزه‌های متنوعی در جشنواره تدارک دیده‌ شده که از آن جمله می‌توان به خوانش صوتی، هایکو کتاب، عکس یادگاری با کتاب و نقاشی برای کودکان اشاره کرد.

 وی با اشاره به تلاش‌های اداره امور انتشارات کتاب شهرداری مشهد برای ترغیب شهروندان به کتاب‌خوانی، متذکر شد:  علاوه بر این، در این اداره تلاش شده تا کتاب‌ها با پیک به دست علاقه‌مندانی که شرایط حضور یافتن در کتاب‌خانه‌ها را ندارند، مانند جانبازان، بانوان خانه‌دار و ناتوانان جسمی رسانده ‌شود.

رئیس امور انتشارات کتاب و کتاب‌خانه‌های سازمان فرهنگی، تفریحی شهرداری مشهد به برنامه‌های متنوع کتاب‌خانه‌ها اشاره کرد و ضمن دعوت از شهروندان مشهدی به حضور در دورهمی کتاب، یادآور شد: پنج‌شنبه‌ هر هفته، ساعت ۱۰ صبح برنامه «دورهمی کتاب»، در فرهنگسراها برگزار می‌شود که در این برنامه‌، خوانش کتاب‌ توسط یکی از شهروندان انجام می‌شود.