مراسم اختتامیه چهارمین پویش کتابخوانی «همه با هم بخوانیم» برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، اواخر سال ۹۴، این سازمان طرحی را شروع کرد به نام پویش مطالعاتی «همه با هم بخوانیم» که این پویش کتابخوانی اکنون به دور پنجم رسیده و در هر دوره یک یا چند کتاب معرفی می شود.
بر اساس این گزارش کتاب های دختر شینا در دوره اول، رویای نیمه شب در دوره دوم، دخیل عشق در دوره سوم، من دیگر ما، کتاب قصه ما مثل شد، اینک شوکران(روایت همسر شهید منوچهر مدق) و نیمه پنهان ماه(روایت همسر شهید چمران) در دوره چهارم به شرکت کنندگان معرفی شدند.
گفتنی است، این طرح رویکردهایی مانند معرفی کتاب خوب، در دسترس بودن کتاب در مساجد و فرهنگسراها، کاهش قیمت کتاب در عین رایگان نشدن کتاب(قرار گرفتن هزینه کتاب در سبد اقتصادی خانوار)، اهدای جوایز خوب برای ایجاد انگیزه بیشتر و تشویق مردم به کتابخوانی، تنوع قالب های مسابقه(عکس، خوانش صوتی، پیامک، فضای مجازی، مسابقه حضوری و نقاشی کودکان)، توجه به خانواده و به خصوص مادران و زنان خانه دار و فراگیر شدن فرهنگ کتاب مطالعه و کتابخوانی به جهت داشتن مخاطب عمومی در این جشنواره، داشته است.
لازم به ذکر است، در دوره اول این پویش ۱۸۰۰ کتاب، در دوره دوم ۳۰۰۰ جلد، در دوره سوم ۵۵۰۰ جلد و در دوره چهارم ۸۰۰۰ جلد کتاب در قالب این طرح به فروش رفته است.
گفتنی است، مراسم اختتامیه چهارمین پویش کتابخوانی «همه با هم بخوانیم» با تقدیر از خانواده شهید مدافع حرم شهید نجفی که کتاب «چله عشق» از زندگینامه ایشان است، تقدیر به عمل آمد.
در این مراسم پروانه معصومی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مهران رجبی بازیگر سینما و تئاتر، عباس غزالی بازیگر جوان سینما و تئاتر و قاسم رفیعا شاعر طنز کشورمان نیز حضور داشتند.