برگزاری جشنواره های کتابخوانی توسط شهرداری مشهد تاثیرات خوبی در جامعه می گذارد

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، عباس غزالی بازیگر سینما و تلویزیون در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره کتابخوانی «همه با هم بخوانیم» در تالار شهر مشهد مقدس با بیان این مطلب افزود: از شهرداری مشهد بسیار سپاسگذارم که چنین برنامه ای را اجرا می کند و خیلی خوب است که در اختتامیه پویش چهارم کتابخوانی بلافاصله پویش پنجم را آغاز می کنند که باعث تاثیر بیشتر امر مهم کتابخوانی و استمرار آن در میان خانواده ها می شود.
وی با انتقاد از پایین بودن سرانه مطالعه در کشورمان، اظهار داشت: متاسفم که آمار مطالعه در کشور ما خیلی پایین است، چرا این اتفاق افتاده و چرا تا این حد مطالعه در بین مردم ما کم است؟
این بازیگر بیان کرد: مردم باید خودشان مطالعه را آغاز کنند و هر کس باید از خودش شروع کند، خود من هم حتی باید این مطالعه را آغاز کنم.
وی اضافه کرد: عموم مردم و تمامی دستگاه ها و نهادهای فرهنگی باید در جذب مردم به مطالعه و کتابخوانی اقدام داشته باشند و در راستای دسترسی مردم به کتاب تسهیلاتی را به وجود آورند.
غزالی در خصوص تاثیر مطالعه در زندگی مردم عنوان کرد: برای من که بازیگری می کنم مطالعه باعث می شود قدرت تخیل و تصویرسازی من بالاتر رود و در هر کاری مردم با مطالعه می توانند مهارت های بیشتی کسب کنند و داشته های علمی و فرهنگی خود را ارتقا دهند.
وی ادامه داد: فرهنگسازی هر مسئله و کاری در جامعه نیازمند مطالعه است و اگر مردم کتاب بخوانند فرهنگ در تمام امور حکم فرما می شود.
این بازیگر تلویزیون در خصوص برگزاری جشنواره های کتابخوانی اذعان کرد: این طرح ها و جشنواره ها هر چه با ارزش تر به مردم ارائه شود به نظر من بهای بهتر و ارزش بیشتری در میان مردم خواهد داشت، در حوزه هنری تهران هم چیزی شبیه این طرح اجرا شد و من هم مدتی در این طرح همکاری داشتم و این را افتخار می دانم که در اجرای طرحی در راستای ارتقای فرهنگ مطالعه در مردم فعالیت کرده ام.
وی در پایان از همکاری با پروانه معصومی در اثر تلویزیونی جدید خبر داد و گفت: با سرکار خانم معصومی در سریالی جدید همکاری خواهم داشت و تمام لحظات ایشان در کار برای من یک کلاس آموزشی است و در این فیلم و سریال هم که نقش فرزند ایشان را بازی می کنم برایم افتخار بزرگی است.