مطالعه همگانی و با هم، باید در جامعه رواج یابد

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، مهران رجبی بازیگر سینما و تلویزیون در مراسم اختتامیه چهارمین پویش کتابخوانی «همه با هم بخوانیم» که به همت سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد مقدس در تالار شهر برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: من متاسفانه نمی توانم زیاد مطالعه کنم. مطالعات من بیشتر ادبی است و دیوان و مثنویات را بسیار میخوانم و علاقه زیادی به شعر دارم و در این حوزه اشعار طنز و جدی را بسیار می خوانم و بسیار به مولوی علاقه دارم و به نظر من می توان آن را قرآنی با زبان فارسی عنوان کرد.
وی با تاکید بر اینکه ذهن های بیدار جامعه کسانیند که کتاب می خوانند، اظهار داشت: هنرمندان و تمامی اصحاب فرهنگ، جامعه ای را می توانند از ظلم و جنایت نجات داده و ایجاد لطافت در فضای مردم داشته باشند.
این بازیگر عرصه سینما و تلویزیون اضافه کرد: کتاب‌های نانوشته زیادی در زندگی ما وجود دارد زیرا ما در زمانی از خلقت هستیم که درگیر بسیاری از ناملایماتیم که توسط جنایتکاران بزرگ جهان مدیریت می‌شود، در قابل این معضل ما باید چنان رفتار کنیم که بتوانیم همواره روی پای خودمان بایستیم تا از این شرایط نیز به درستی و راحتی عبور کنیم.
وی خاطرنشان کرد: بالاخره این ظلم‌ها که در هشت سال دفاع مقدس و امروز در سوریه و یمن و عراق می بینیم، از طرف کسانی با برنامه‌ریزی و علم و ثروت زیاد درست می‌شود و ما باید با مطالعه و علم‌اندوزی از این مشکلات عبور کنیم.
مهران رجبی با تاکید بر اینکه در کشورهایی مانند اسراییل و کشورهای صهیونیستی خفقان برای هنرمندانشان ایجاد کرده اند تا هنرمندان به این جنایات انتقاد نکنند، بیان کرد: از این رو است که این جنایات مورد بازگویی و انتقاد جامعه قرار نمی گیرد و جلوی آن ها گرفته نمی شود.